Internet
var. symbol: číslo smlouvy
č.ú.: 2279168001/5500
VoIP telefonování
var. symbol: telefonní číslo
č.ú.: 2279168001/5500ADA-NET TV

Službu IPTV neposkytuje naše společnost, poskytovatelem je společnost sledovanitv.cz s.r.o., se sídlem U vodárny 3032/2a, 616 00 Brno, IČ: 1607910.Představení služby VoIP telefonování
 • získáte telefonní linku s přiděleným telefonním číslem spadající pod jihomoravský telefonní obvod, které je dostupné ze všech telefonních sítí
 • volající zaplatí za hovorné na Vaše číslo stejně jako za běžné volání na pevnou linku
 • neplatíte měsíční paušální poplatek za provoz telefonní linky, pouze hovorné
 • v rámci naší sítě a do sítí našich partnerů budete volat zcela zdarma, seznam partnerů naleznete v ceníku
 • ceny hovorného jsou výhodnější než u klasických telefonních operátorů
 • můžete mít své telefonní číslo s sebou kdekoliv, kde je dostupný Internet
 • získáte absolutní kontrolu nad výdaji za telefonování, všechny služby si předplácíte a máte možnost si kdykoli na Internetu zkontrolovat, kolik jste provolali
 • souběžné využívání telefonní linky a Internetu se navzájem nikterak neovlivňuje
 • vytížení internetové přípojky a omezení FUP nemají vliv na kvalitu hovoru
 • při telefonním hovoru se nesnižuje rychlost Internetu
 • přenesená data v rámci telefonování se nezapočítávají do přenesených dat po Vaší přípojce
 • technicky zajišťujeme QoS, používáme protokol SIP a širokopásmový kodek G711 pro dosažení maximální kvality hovoru

Kompletní ceník služby VoIP telefonování.

Princip fungování VoIP telefonování
Přiblížíme Vám, jak naše služba funguje. Hlas konvertovaný do digitálního formátu není nic jiného než řada jedniček a nul, tedy data, která se přenáší přes Internet stejně jako obrázky nebo emaily. Pro přenos hlasu v dostatečné kvalitě je potřeba připojení, které nemusí být přiliš rychlé, ale musí poskytovat vlastnosti jako nízké zpoždění, malý rozptyl zpoždení a nízkou ztrátovost. Tyto vlastnosti jsou v naší síti zaručeny nasazením QoS (Quality of Service).

Aby bylo možné se přes VoIP linku dovolat i na normální telefon (pevnou linku nebo mobil) je třeba na naší straně speciálního zařízení, tzv. brány. Pomocí této brány se vyměňují hlasová data s klasickými telekomunikačními operátory. Proto se kdokoli kdykoli dovolá Vám a Vy jemu. Vtip je v tom, že díky přenosu hlasových dat přes Internet šetříme výrazně náklady za klasické digitální okruhy pro přenos hlasu, a tak se například tetě k protinožcům dovoláte skoro za stejné peníze jako k babičce do vedlejší ulice.

Pro využívání služby VoIP telefonování je třeba buď VoIP převodník, do kterého zapojíte běžný analogový telefonní přístroj, nebo VoIP telefon. Ať už použijete VoIP převodník, nebo VoIP telefon, můžete z nich volat na jakékoli telefonní číslo na pevnou linku nebo mobil. Dovoláte se kdykoli bezplatně hasičům nebo na policii (ne že bychom si přáli, abyste to potřebovali, ale hodí se to). Jediné, kam se přes náši službu nedovoláte, jsou linky začínající 90X. Takže pokud rádi utrácíte třeba za erotiku po telefonu, je nám líto, pro nás je to moc drahé.

Na závěr je třeba připomenout, že VoIP telefonování se kvalitou hovoru blíží klasické pevné lince a nabízí řadu výhod, ale pořád se jedná o internetovou best-efford službu. Je zaručeno nejlepší možné doručení hlasových dat, nikoliv však garantované doručení po vyhrazeném datovém okruhu, jak je tomu u klasické telefonie.


DOMŮ  ::   O NÁS  ::   SLUŽBY  ::   PODPORA  ::   KONTAKTY  ::   PŘIHLÁŠENÍ  ::   FÓRUM  ::   WEBMAIL
Službu IPTV neposkytuje naše společnost, poskytovatelem je společnost sledovanitv.cz s.r.o., se sídlem U vodárny 3032/2a, 616 00 Brno, IČ: 1607910.
ABLE agency, s.r.o. © 2002-2007. Všechna práva vyhrazena.