Internet
var. symbol: číslo smlouvy
č.ú.: 2279168001/5500
VoIP telefonování
var. symbol: telefonní číslo
č.ú.: 2279168001/5500ADA-NET TV

Službu IPTV neposkytuje naše společnost, poskytovatelem je společnost sledovanitv.cz s.r.o., se sídlem U vodárny 3032/2a, 616 00 Brno, IČ: 1607910.Zde se snažíme podat odpovědi, na nejčastěji kladené otazky:

Jak nastavím počítač, aby správně fungoval v síti ADA-NET?
 • IP adresa a adresy DNS serveru se nastavují automaticky pomocí DHCP, není třeba nic nastavovat, standardní instalace Windows používa toto nastavení
 • pracovní skupinu (workgroup) nastavte na ADA-NET
 • jméno počítače zadejte ve tvaru:

  kód_ulicejméno_zákazníka

  kde kód_ulice je zkratka názvu ulice a čísla orientačního, kde bydlíte (máte přípojku):
  Sadová - s(čísla orientační), např. s1620 (Sadová 16-20), s2327 (Sadová 23-27)
  Komenského (Hradčany) - kom
  Komenského (Internát) - kom6
  Pod Horkou - ph(číslo orientační), např. ph3
  Družstevní - d(číslo orientační), např. d8, d11
  Jilemnického - j(číslo orientační), např. j29
  Neumannova - n(číslo orientační), např. n2
  Ronovská - r(číslo orientační), např. r2
  a kde jméno_zákazníka je:
  první písmeno z křestního jména a Vaše přijmení, případně cokoliv co chcete, bez diakritiky
  např.: Jan Novák, Družstevní 11 -> d11jnovak nebo d11alianz
 • u uživatelů s operačními systémy Windows 2000 a Windows XP je nutné provést změnu registrů pro správnou funkčnost Okolních počítačů, změnu provedete spuštěním registračního souboru a následně restartem operačního systému

Jaký SMTP server mám nastavit v emailovém klientovi?
Ve Vašem emailovém klientovi (Outlook, Thundebird, ... ) je nutné nastavit jako odchozí SMTP server smtp.ada-net.cz. Na mailové bráně smtp.ada-net.cz je instalován antivir, pravidelně aktualizovaný, který kontroluje zprávy procházející skrz. Nejde-li Vám odeslat pošta, je to právě proto, že nepoužíváte smtp.ada-net.cz. Na našem firewallu je zablokován veškerý odchozí SMTP provoz, který nejde přes smtp.ada-net.cz. Naší snahou je snížit riziko šíření virů z naší sítě. Chceme tím ulevit již tak zaneřáděnému Internetu a znemožnit vystavení našich IP adres na různých blacklistech.

Změnil jsem síťovou kartu a nejede mi Internet, co mám dělat?
Při zřízení přípojky byla zaregistrována MAC adresa Vaší síťové karty. Změna síťové karty znamená i změnu MAC adresy, a to má za následek odepření přístupu k Internetu. Je proto nutné sdělit nám novou MAC adresu Vaší síťové karty, a to nejlépe emailem na adresu admin(at)ada-net.cz, případně formou SMS, či telefonicky na telefonní číslo uvedené v sekci Podpora. Při emailové nebo telefonické komunikaci nezapomeňte uvést název Vašeho účtu v síti ADA-NET.

Mohu přenášet data po vnitřní síti?
Zákazníci mohou mezi sebou přenášet data (kopírovat soubory, hrát hry, ... ). Vyjímku tvoří zákazníci s WIFI tarifem - diky technologickému omezení WIFI není možné povolit i datové přenosy v rámci vnitřní sítě. Každý zákazník (kromě WIFI) je připojen k síti ADA-NET přípojkou o rychlosti 100Mbit/s a této rychlosti může využívat v rámci vnitřní sítě.

Síť ADA-NET je rozdělena na několik segmentů:
 • Horka (Sadová)
 • Horka (Komenského, Pod Horkou, Osvobození)
 • Ptačina (Družstevní)
 • Ptačina (Jilemnického)
 • Ptačina (Neumannova, Ronovská)
 • Ptačina (Stará Ptačina)
Jednotlivé segmenty jsou mezi sebou propojeny rychlostí 1Gbit/s.

Mám opravdu veřejnou IP adresu?
Ano, každý náš zákazník ma přidělenu veřejnou IP adresu přes DHCP přímo na síťovou kartu svého počítače. Z bezpečnostních důvodů je naše vnitřní síť chráněna firewallem, abychom zamezili případnému napadení útočníky z Internetu. Proto standardně není povolen přístup z vnější sítě na počítače/IP adresy našich zákazníků. Pokud potřebujete přístup z vnější sítě (při hraní her, P2P, ...) kontaktujte nás na emailu admin(at)ada-net.cz, obratem Vám přístup z vnější sítě (porty vyšší než 1024) povolíme.

Nemohu stahovat z žádného FTP serveru, co s tím?
Pokud se Vám nedaří stáhnout data z žádného FTP serveru, i když jste si jisti, že jste vyplnili správně přihlašovací údaje, je to zřejmě právě proto, že nemáte nastaven pasivní režim ve Vašem FTP klientovi.

DOMŮ  ::   O NÁS  ::   SLUŽBY  ::   PODPORA  ::   KONTAKTY  ::   PŘIHLÁŠENÍ  ::   FÓRUM  ::   WEBMAIL
Službu IPTV neposkytuje naše společnost, poskytovatelem je společnost sledovanitv.cz s.r.o., se sídlem U vodárny 3032/2a, 616 00 Brno, IČ: 1607910.
ABLE agency, s.r.o. © 2002-2007. Všechna práva vyhrazena.